Ahoj milý návštevník! Vitaj na tejto stránke. Priviedol ťa sem nielen QR kód, ale hlavne tvoj ZÁUJEM. A práve to je prvý, no veľmi dôležitý krok na ceste k ohľaduplnejšiemu a udržateľnejšiemu spôsobu života. Gratulujeme!   


Na infografike si sa dozvedel pár zaujímavých informácií a faktov o elektronickom odpade:


Ročne sa vyhodí 50 miliónov ton elektronického odpadu. To je ako 5000 Eiffelových veží.

Len 20% sa zrecykluje. Zvyšok putuje na skládku alebo sa spáli. Cieľovou destináciou tohto odpadu plného toxických kovov sú často rozvojové krajiny.

Ak sa nič nezmení, do roku 2050 sa objem odpadu zdvojnásobí.


Máme dobré správy. Každý problém má RIEŠENIE a všetci máme silu veci MENIŤ. Dôležité je ZAČAŤ. Každý krok, aj ten najmenší, sa počíta. 
Veľmi radi ťa v najbližších dňoch privítame na našom festivale, kde sa nielenže dozvieš viac o elektronickom odpade a ako s ním nakladať, ale o mnoho viac a hneď  niekoľkými spôsobmi! Príď si pozrieť dychberúce filmy, divadlo, zúčastni sa na diskusiách s jednými z najväčších odborníkov na Slovensku a skvelými moderátormi. Zapoj sa do workshopu a odnes si vlastnoručne vyrobený či zakúpený výrobok. Príď si vypočuť či zatancovať na slovenské hudobné kapely. Celý program nájdeš tu:

Zapoj sa do súťaže o lístky na LePayaco. Nájdi všetkých pelikánov, odfoť nám ich (alebo sa odfoť aj s nimi) a pošli na info@svetvmeste.sk alebo do správy na  facebooku https://www.facebook.com/svetvmeste.sk


Výhercov žrebujeme v piatok 11. septembra 2020
Tu je mapka ako malá pomôcka:Neviete si dať rady ako triediť alebo naložiť s určitým druhom materiálu či odpadu? Alebo máte akékoľvek iné otázky? Nechajte nám správu a radi Vám odpovieme.