3. Festival SVET V MESTE Lučenec

03.11.2018

Máme za sebou tretí ročník festivalu. Trend je pozitívny. Aj napriek minuloročnému neúspechu (štvrtkový termín premietania) sme sa predsa rozhodli, že štvrtok je dobrý deň na film. Z minuloročného počtu divákov - 4, sme tento rok mali na obidvoch filmoch 15 divákov.  V ďalších dvoch dní sa nárast návštevníkov zdvojnásobil. Vytýčené témy sme ďalej rozvinuli v diskusiách, ktoré si udržali vysokú kvalitu z minulých rokov. Čo nás hlavne teší, že sme zapojili študentov zo SOŠ HsD Lučenec. Dostali príležitosť sa zakomponovať do organizačného tímu. Zvýšili sme kvalitu premietania filmov s novým projektorom, zvýšili sme online vysielanie diskusií (záznam si môžete pozrieť na našej fanpage Svet v meste) 

Marketingová stránka podujatia sa posunula a dostala širší záber oslovenia obyvateľov regiónu Lučenec. Ani Workshopy nezaostávali a ľudia si mohli vytvoriť suvenír/pamiatku na festival, na mesto. Taktiež študenti z Gastro SOŠ HsD Lučenec sa mohli odprezentovať a zároveň nám spríjemnili čas na festivale. 

Po prvý krát sa v Lučenci predstavilo divadelné predstavenie z divadla SKRAT. Aj preto sa môže festival Svet v meste nazvať multižánrový. Naplnili sme náš zámer - vytvorenie troch častí festivalu - filmová, divadelná a hudobná.

A tak ako každý rok sme ukončili podujatie hudbou. Z Divadla B.S.Timravy sme sa presunuli do Tančiarne a Pivárne Franz, kde sa odohral dvojkoncert skupín Talkshow a Noisecut s Norou Ibsenovou. 

Budeme sa snažiť, aby ďalší ročník bol ešte lepší, tvorivejší, atraktívnejší a možno aj s novou časťou festivalu.