Ahoj milý návštevník! Vitaj na tejto stránke. Priviedol ťa sem nielen QR kód, ale hlavne tvoj ZÁUJEM. A práve to je prvý, no veľmi dôležitý krok na ceste k ohľaduplnejšiemu a udržateľnejšiemu spôsobu života. Gratulujeme!   


Na infografike si sa dozvedel pár zaujímavých informácií a faktov o separácií odpadu:

Jeden Slovák vyprodukuje priemerne 350 kg odpadu ročne. 

Viac ako polovica odpadu u nás končí na skládkach, čo predstavuje riziká pre životné prostredie, zdravie človeka, plytvanie prírodnými zdrojmi a surovinami, ktoré mohli byť ďalej využité. 

Triedením odpadu nielen že tieto odpady redukujeme, ale šetríme aj naše peňaženky, lebo za neho neplatíme a vývoz máme zadarmo.


Máme dobré správy. Každý problém má RIEŠENIE a všetci máme silu veci MENIŤ. Dôležité je ZAČAŤ. Každý krok, aj ten najmenší, sa počíta. 


Veľmi radi ťa v najbližších dňoch privítame na našom festivale, kde sa nielenže dozvieš, ako správne separovať ale o mnoho viac a hneď  niekoľkými spôsobmi! Príď si pozrieť dychberúce filmy, divadlo, zúčastni sa na diskusiách s jednými z najväčších odborníkov na Slovensku a skvelými moderátormi. Zapoj sa do workshopu a odnes si vlastnoručne vyrobený či zakúpený výrobok. Príď si vypočuť či zatancovať na slovenské hudobné kapely. Celý program nájdeš tu:


Môžeš sa tiež zapojiť do súťaže o lístky na sobotný koncert LePayaco. Nájdi všetkých pelikánov, odfoť nám ich (alebo sa odfoť aj s nimi) a pošli na info@svetvmeste.sk alebo do správy na  facebooku https://www.facebook.com/svetvmeste.sk

Výhercov žrebujeme v sobotu 12. septembra dopoludnia.
Tu je mapka ako malá pomôcka:


Neviete si dať rady ako triediť alebo naložiť s určitým druhom materiálu či odpadu? Alebo máte akékoľvek iné otázky? Nechajte nám správu a radi Vám odpovieme.