Ahoj milý návštevník! Vitaj na tejto stránke. Priviedol ťa sem nielen QR kód, ale hlavne tvoj ZÁUJEM. A práve to je prvý, no veľmi dôležitý krok na ceste k ohľaduplnejšiemu a udržateľnejšiemu spôsobu života. Gratulujeme!   


Na infografike si sa dozvedel pár zaujímavých informácií a faktov o textilnom priemysle:

Každú sekundu sa vyhodí na skládku alebo sa spáli až kontajner oblečenia.


Na výrobu 1 trička sa spotrebuje 2700 litrov vody.

Ak sa nič nezmení, textilný priemysel do roku 2050 využije štvrtinu tolerovateľného svetového"rozpočtu"uhlíka.


Máme dobré správy. Každý problém má RIEŠENIE a všetci máme silu veci MENIŤ. Dôležité je ZAČAŤ. Každý krok, aj ten najmenší, sa počíta. 
Veľmi radi ťa v najbližších dňoch privítame na našom festivale, kde sa nielenže dozvieš viac o textilnom priemysle, ale  o mnoho viac a hneď  niekoľkými spôsobmi! Príď si pozrieť dychberúce filmy, divadlo, zúčastni sa na diskusiách s jednými z najväčších odborníkov na Slovensku a skvelými moderátormi. Zapoj sa do workshopu a odnes si vlastnoručne vyrobený či zakúpený výrobok. Príď si vypočuť či zatancovať na slovenské hudobné kapely. Celý program nájdeš tu:


Zapoj sa do súťaže o lístky na LePayaco. Nájdi všetkých pelikánov, odfoť nám ich (alebo sa odfoť aj s nimi) a pošli na info@svetvmeste.sk alebo do správy na  facebooku https://www.facebook.com/svetvmeste.sk


Výhercov žrebujeme v piatok 11. septembra 2020
Tu je mapka ako malá pomôcka:Neviete si dať rady ako triediť alebo naložiť s určitým druhom materiálu či odpadu? Alebo máte akékoľvek iné otázky? Nechajte nám správu a radi Vám odpovieme.